» Macahel Bizimdir İnisiyatifi - Macahel'in ve Macahelli'nin Sesi
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
 

Ana Sayfa

Yazılar

Dilekçeler

Röportajlar

Haberler

Ziyaretçi Defteri

Bağlantılar

Forum

Resim Galerisi

Videolar

Site Üyeleri

İletişim
 
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Macahel Vakfında alicengiz oyunları mı?..(MacahelBizimdir) CHPli Artvin Belediyesi HES Yapıyor..(Mereta) Getirilerini gördükçe HES desteklenecek..(Mereta) HESler Enerji İthalatını Düşürdü..(Mereta) Hidroelektrik Enerji ve Çalışma Sistemi..(Mereta) Macahel’deki Festival Adlı Gösterinin14’..(Mereta) Sözde Çevrecilik..(Mereta) Borçka Köylere Hizmet Götürme Birliği..(MacahelBizimdir) Elektriği Kesilen Köy, Rüzgar Enerjisind..(Mereta) Macahelin Geleceğine Dair Dışarıdan Bir ..(Maralli) Muhalefet Parti Belgelerinde HESler..(Mereta) Yenilenebilir Enerji ve Çevre..(Mereta) MGK Kararlarında HES..(Mereta) HES karşıtlarını fosil yakıt lobisi kışk..(Mereta) Yenilenebilir Enerji Nedir?..(Mereta)
Menü
Tanıtım
Camili (Macahel) Yöresi
Yöre Köyleri
Camili Köyler Birliği
Yöre Tarihi
Yöre Ekonomisi
Yöre Nüfusu
Yöre Yemekleri
Yöre Edebiyatı
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Faaliyetler / Araştırmalar
Yol Sorunu
GEF-II Projesi
Biyosfer Rezervi
Macahel'de Turizm
Macahel Projesi
Organik Tarım
HES Projeleri
Arıcılık
Festival
Yazılar
Köşe Yazıları
Yeni Eklenen 10 Yazı
En Sevilen 10 Yazı
Ziyaretçi/Linkler
Ziyaretçi Defteri
Bağlantılar
Yaşam/Eğlence
Televizyon/Radyo
Oyunlar
MacahelBizimdir.Org
Hava Durumu
Artvin
Ankara
İstanbul
İzmir
MacahelBizimdir.Org
Ulusal Haberler
MacahelBizimdir.Org
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : macahelli123
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 254
Banlanmışlar : 0
Onay bekleyen : 0
Site sayacı
Bugün Tekil : 31
Bugün Çoğul : 31
Bugün Toplam : 62
Dün Tekil : 691
Dün Çoğul : 691
Dün Toplam : 1382
Genel Tekil : 8417694
Genel Çoğul : 8432617
Genel Toplam : 16850311
MacahelBizimdir.Org
» Prof. Dr. Davut Dursun, RTÜK Başkanı Seçildi

Camili (Macahel) Maral Köyü doğumlu olan ve ilk olarak 2005’te Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) üye olarak seçilen Prof. Dr. Davut Dursun, mevcut başkanın görev süresinin sona ermesi üzerine yapılan seçimde, 9 üyeden 7’sinin oyunu alarak başkan seçildi.

Seçim sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Prof. Dr. Davut Dursun, “Önümüzdeki dönemde, öncelikli konumuz, RTÜK yasasını AB ve Avrupa Parlamentosu’nun yayınladığı görsel işitsel medya direktifi çerçevesi içinde uyumlaştırılmasına yönelik olarak çalışma olacak” dedi.

Dursun, RTÜK'ün kurulduğu tarihten bu yana çeşitli başkan ve başkan vekilleriyle çalıştığını, kendisinin de 9. başkan olduğunu söyledi. Başkan ve başkan vekillerinin 2 yıl için seçildiğini, mevcut başkan Dr. Zahit Akman’ın yeni dönemde aday olmayacağını açıklaması üzerine Üst Kurul üyelerinin kendisini başkan, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’yı ise başkanvekilliğine seçtiğini dile getirdi.

AB’ye Uyum

RTÜK’ün Türkiye’nin tanıştığı ilk özerk kurullarından birisi olduğunu anlatan Dursun, Kurulun görsel ve işitsel yayıncılık sektörünün denetlemesinden ve düzenlemesinden sorumlu olduğunu söyledi. Bu sektörü “Son derece canlı, teknolojik olarak gelişmeye müsait bir sektör” olarak tanımlayan Dursun, şöyle devam etti: “Bu nedenle yapılan düzenlemeler kısa sürede demode oluyor ve yeni düzenlemelerin gündeme gelmesi söz konusu oluyor. Bu çerçevede yine Türkiye’nin hedefi olan AB’ye tam üyelik sürecinde de medya sektörü önemli bir yer işgal ediyor. 35 fasıldan biri olan bilgi toplumu ve medya faslı, müzakereler çerçevesinde açılmış bulunuyor ama henüz kapatılmış değil.

Bu çerçevede Türkiye'de muhatap kuruluşlar olan müktesebatın uyumlaştırılması çerçevesinde bilişim sektörüyle ilgili olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Basın Yayın Enformasyan Genel Müdürlüğü’nün gerekli uyumlaştırma çalışmalarını yasal düzenlemeleri gerçekleştirildi. Ama RTÜK maalesef henüz çalışmayı tamamlayamadı. Ama Sayın Başkanımızın da ifade ettiği bu çalışmalar bir noktaya geldi. Önümüzdeki dönemde, sanıyorum, öncelikli konumuz RTÜK Yasası’nı AB ve Avrupa Parlamentosu’nun yayınladığı Görsel İşitsel Medya Direktifi çerçevesi içinde uyumlaştırılmasına yönelik çalışma olacak.

Frekans Tahsisi

Türkiye'nin sayısal yayıncılığa geçişte nispeten geri kaldığını ifade eden Dursun, deneme yayınlarının başlamasına rağmen yasal boşluklar nedeniyle bu konuda mesafe alınamadığını söyledi. Dursun, “frekans tahsisleriyle ilgili konuların RTÜK gündeminin baş sayfasında olacağını” kaydetti.

RTÜK’ün bağımsız idari otorite olduğunu ve üyelerinin TBMM tarafından seçildiğini vurgulayan Dursun, 28 Mayıs itibariyle RTÜK üyelerinin bir kısmının yenilendiğini hatırlattı. Dursun, görevleri sona eren Paşa Yaşar ile Şaban Sevinç’e ve eski başkan Akman ile Başkanvekili Abdulvahap Darenli’ye teşekkür etti.

Özgeçmişi

Prof. Dr. Davut Dursun, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde lisans, İktisat Fakültesi Siyaset İlmi Enstitüsünde yüksek lisans (1981-1983) ve Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora (1982-1987) öğrenimi gördü. 1992’de doçent, 2005’te profesör oldu.

Milli Eğitim Bakanlığında sınıf öğretmeni ve okul yöneticisi (1972-1984), Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Araştırma Görevlisi (1984-1987) olarak çalıştı. Bir uluslararası yayıncılık ve araştırma kurumunda modern dönem Türk ve İslam dünyası sahasında editörlük ve ansiklopedi madde yazarlığı görevlerini yürüttü. 1994 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalına öğretim üyesi olarak atandı. 13 Temmuz 2005 tarihinde TBMM tarafından RTÜK Üyeliğine seçildi.

Türk siyasal hayatı, modern dönemdeki sorunlar ve süreçlerle ilgili yayınlanmış çalışmaları, çevirileri ve ansiklopedi maddeleri vardır. Türk demokrasisinde krizler üzerinde belgesel türü çalışmalar yürütmektedir. “Osmanlı Devletinde Siyaset ve Din”, “İslam Dünyasında Dayanışma Hareketleri”, “Ortadoğu Neresi?”, “İslam Dünyasında Entegrasyon Hareketleri”, “Demokratikleşemeyen Türkiye”, “Ertesi Gün/Demokrasi Krizlerinde Basın ve Aydınlar”, “27 Mayıs Darbesi”, “Siyaset Bilimi”, “12 Mart Darbesi”, “12 Eylül Darbesi” adlı eserleri bulunmaktadır.

Kaynaklar: rtuk.gov.tr, samanyoluhaber.com, cnnturk.com


[ Ekleyen  (MacahelBizimdir) | 17.07.2009 11:50:29 | Oy:  | Bu içeriğe oy verin ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 3048 | Bu haberi yazdır)
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Köşe Yazıları
Selim & Meral DURSUN
Macahel'de Gürcü İşçiler Olgusu: Nedenleri ve Etkileri Üzerine
Macahel son yirmi yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden ge&c »Devamı
Okunma (1129)
Ekleme Tarihi (30.01.2022 09:12)

Zülküf YEŞİLYURT
Tünelna(ğ)me
Dayanmış kapıya zorlu kış Kasım, aralık hatta karakış Yağmur, fırtına, soğuk hava Ezelden, TÜN »Devamı
Okunma (1317)
Ekleme Tarihi (04.12.2021 02:18)

Zülküf YEŞİLYURT
Kovidname
Bulunmaz, Macahel’de Korona Binlerce şükür, Kadir Allah’a Sözümüz, c& »Devamı
Okunma (1665)
Ekleme Tarihi (14.11.2020 13:35)

Sen de Yaz Gönder
Diğer Köşe Yazıları
MacahelBizimdir.Org
Amacımız

» Macahel ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmek, gündeme taşımak ve değerlendirmek,
»
Yörenin her türlü sorununa bilinçli bir şekilde çözüm aramak,
» En önemlisi Macahel'e ilişkin yapılacak her türlü faaliyette, bizzat Macahel Halkının görüşlerinin etkin bir şekilde temsil edilmesine aracı olmak.

MacahelBizimdir.Org
Yerel reklam
Gitmek istediğiniz reklamın logosuna tıklayın!!!...
MERETA MÜZİK
Macahelli Müzisyen Murat ÇAKIR... Albümü, klipleri ve iletişim için resmi tıklayınız.

ÇORUH ELEKTRON
Vodafone Silver Bayii & Turkcell-Avea Satış Noktası Next-Nextstar Taplin Uydu Cihazları. Sinan ARSLAN & İlknur KAYA ARSLAN Merkez: Maradit Cad. No:28 Şube: PTT Cad. No:28 Borçka-ARTVİN coruhelektronik@hotmail.com

DURSUN BİLGİ İŞLEM
Dursun Bilgi İşlem Merkezi: Exper, Byron ve OEM bilgisayar, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Networking, Yazılım, Bilgisayar donanımı, Web Tasarım ve Bilgisayar sarf malzemeleri Osman Yılmaz Cad. Belediye İş Merkezi No: 1/5 Hendek- SAKARYA

MacahelBizimdir.Org
Bu sayfa: 1,98 saniyede yorumlandı.
Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte Internet Explorer ile görüntülenir.
2002-2016 © Copyright Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Website motorumuz © 2006-2007 ByCafer & Aspsitem tarafindan üretilip gelistirilmistir.
Macahel Bizimdir E-Posta Grubu (Sadece Macahelliler)
E-posta:
Genel