» Macahel Bizimdir İnisiyatifi - Macahel'in ve Macahelli'nin Sesi
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
 

Ana Sayfa

Yazılar

Dilekçeler

Röportajlar

Haberler

Ziyaretçi Defteri

Bağlantılar

Forum

Resim Galerisi

Videolar

Site Üyeleri

İletişim
 
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Macahel Vakfında alicengiz oyunları mı?..(MacahelBizimdir) CHPli Artvin Belediyesi HES Yapıyor..(Mereta) Getirilerini gördükçe HES desteklenecek..(Mereta) HESler Enerji İthalatını Düşürdü..(Mereta) Hidroelektrik Enerji ve Çalışma Sistemi..(Mereta) Macahel’deki Festival Adlı Gösterinin14’..(Mereta) Sözde Çevrecilik..(Mereta) Borçka Köylere Hizmet Götürme Birliği..(MacahelBizimdir) Elektriği Kesilen Köy, Rüzgar Enerjisind..(Mereta) Macahelin Geleceğine Dair Dışarıdan Bir ..(Maralli) Muhalefet Parti Belgelerinde HESler..(Mereta) Yenilenebilir Enerji ve Çevre..(Mereta) MGK Kararlarında HES..(Mereta) HES karşıtlarını fosil yakıt lobisi kışk..(Mereta) Yenilenebilir Enerji Nedir?..(Mereta)
Menü
Tanıtım
Camili (Macahel) Yöresi
Yöre Köyleri
Camili Köyler Birliği
Yöre Tarihi
Yöre Ekonomisi
Yöre Nüfusu
Yöre Yemekleri
Yöre Edebiyatı
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Faaliyetler / Araştırmalar
Yol Sorunu
GEF-II Projesi
Biyosfer Rezervi
Macahel'de Turizm
Macahel Projesi
Organik Tarım
HES Projeleri
Arıcılık
Festival
Yazılar
Köşe Yazıları
Yeni Eklenen 10 Yazı
En Sevilen 10 Yazı
Ziyaretçi/Linkler
Ziyaretçi Defteri
Bağlantılar
Yaşam/Eğlence
Televizyon/Radyo
Oyunlar
MacahelBizimdir.Org
Hava Durumu
Artvin
Ankara
İstanbul
İzmir
MacahelBizimdir.Org
Ulusal Haberler
MacahelBizimdir.Org
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : macahelli123
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 254
Banlanmışlar : 0
Onay bekleyen : 1
Site sayacı
Bugün Tekil : 384
Bugün Çoğul : 384
Bugün Toplam : 768
Dün Tekil : 658
Dün Çoğul : 658
Dün Toplam : 1316
Genel Tekil : 7896769
Genel Çoğul : 7911253
Genel Toplam : 15808022
MacahelBizimdir.Org
» Erhan Yavuz
3. Macahel Kafkas Arı ve Bal Festivali
(Cevap ve Düzeltme)

Sayın; Macahel Bizimdir İnsiyatifi Web Yönetimi,

Web sitenizi ve insiyatif oluşumunuzu başlangıçtan itibaren gerek Macahel meselelerine duyarlı bir insan olarak gerek şahsım, gereksede derneğimizin yönetim kurulu olarak takip etmekteyiz.

Oluşturmuş olduğunuz insiyatif ve çalışmalarınız hakkında derneğimizin değerlendirmeleri sürmekte olduğundan konuyla ilgili görüşlerimiz değerlendirmeler sona erince yönetim kurlumuzun uygun gördüğü bir zamanda kamu oyuna, üyelerimize ve bütün Macahel'lilere açıklanacaktır. Ancak sitenizde kısa bir süre önce yayınlanan ve Sayın Maral Köyü Muhtarı Hasan Şimşek tarafından kaleme alınan bir yazının derneğimize direkt olarak bir suçlama içerdiği ve cevap hakkı doğurduğu, yazımızın taraflara eşit davranılması ilkesi çerçevesinde internet sitenizde yayınlanması isteğiyle hazırlanmıştır.

Bilindiği üzere bu yıl üçüncüsü 18 Ağustos 2002 tarhinde Camilide düzenlenen Macahel Kafkas Arı ve Bal Festivali derneğimizin organizasyonu ile gerçekleşmiştir. Derneğimiz festivalin amaçlarına en uygun şekilde icra edilebilmesi için bir organizasyon komitesi oluşturmuş ve bu komite çalışmalarına yaklaşık olarak festival tarihinden iki ay önce başlamıştır. Organizasyon komitesi sadece derneğimizin üyeleri arasından seçilmeyip bu konuya ilgi duyan ve gönüllü olarak görev almak isteyen herkes arasında görev bölüşümü yapılarak meydana getirilmiştir. Bu bağlamda Macahel'de halkın temsili görevini üstlenmiş ve bireysel anlamda halka en kolay ulaşabilme imkanı bulunan muhtarlıklarımız ile muhtelif kereler toplantılar düzenlenmiştir.

Bu toplantılardan sonuncusu ise 11 Ağustos 2002 Pazar günü (Festivalden bir hafta once) Camili köyünde 5 muhtarlığımızın ve yöre halkının katılımı ile düzenlenmiştir. Toplantının konusu festival günü ile ilgili ayrıntılar ve eksikliklerin tartışılması olarak belirlenmiş olup toplantı bu çerçeve içerisinde sürdürülmüştür.

Toplantı esnasında Maral Köyü Muhtarı Sayın Hasan Şimşek festival günü muhtarlarında birer konuşma yapmasını doğru bulduğunu beyan etmiş ve konuyu tartışmaya açmıştır. Toplantının yöneticisi olarak başta şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz daha sonra ise katılımcılar tarafından bu fikir memnuniyetle karşılanmış ancak gerek programın yoğun olmasından dolayı gerekse de süre bakımından bütün muhtarlıklarımızı temsilen bir muhtarımızın konuşma yapması fikrinde uzlaşmaya varılmıştı. Bu temsilcinin muhtarlarımız tarafından yine kendi aralarında seçilmek kaydıyla konuşma metni ile beraber en geç 16 Ağustos 2002 Cuma gününe kadar derneğimizin yönetim kurulu üyesi olan ve Macahelde bulunan Osman Özket'e veya derneğimize bildirilmesi karalaştırıldı.

Bildiğiniz gibi halka açık bu tür toplantılarda yapılacak olan konuşmalar ilgili devlet birimlerinin denetimine tabidir. Ayrıca toplantıyı düzenleyen kurum ve kişininde toplantıdaki konuşmalardan sorumluluğu bulunmaktadır. Konuşma metinlerinin denetimi Borçka Kaymakamlığımız tarafından yapılmış olup muhtarlılarımızdan da bu tür istekte bulunulmasının tek sebebide budur.

Derneğimizin büyük bir memnuniyetle karşılamış olduğu bu istek ne yazıkki gerekli konuşma metninin tarafımıza üzerinde uzlaşılan tarihte ulaştırılmamış olmasından dolayı gerçekleşememiştir. Hatta ne yazılı nede sözlü olarak bu konu ile ilgili bir istek hiçbir muhtarımız tarafından festival gününe kadar dile getirilmemiştir. Festial günü programın başlamasından kısa bir süre sonra Sayın Efeler Köyü Muhtarı Cemal Kahya ve Sayın Düzenli Köyü Muhtarı İrfan Öztürk muhtarlıklar adına misafirlerimize hoşgeldiniz mesajının sunucu tarafından okunması yönünde bir isteklerini dile getirmiş ve bu istek anında gerçekleştirilmiştir.

Sayın Maral Köyü Muhtarı Hasan Şimşek'in sitenizde yayınlanan yazısında ise bu konuyla ilgili hiçbir bilgi bulunmadığı gibi kendileri festivale dahi iştirak etmemişleridir, ayrıca bu yazının muhtarlıklarımızı temsilenmi yoksa şahsı adına mı hazırladığı konusunda hiçbir bilgi bulunmamaktadır. 24 Ekim 2002

Saygılarımla. 

Erhan Yavuz
Yönetim Kurulu Başkanı


 Yazan : MacahelBizimdir | Okunma : 1132 | Yorum ( 0 ) | Oy:  | Bu içeriğe oy verin
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Köşe Yazıları
Selim & Meral DURSUN
Macahel'de Gürcü İşçiler Olgusu: Nedenleri ve Etkileri Üzerine
Macahel son yirmi yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden ge&c »Devamı
Okunma (577)
Ekleme Tarihi (30.01.2022 09:12)

Zülküf YEŞİLYURT
Tünelna(ğ)me
Dayanmış kapıya zorlu kış Kasım, aralık hatta karakış Yağmur, fırtına, soğuk hava Ezelden, TÜN »Devamı
Okunma (749)
Ekleme Tarihi (04.12.2021 02:18)

Zülküf YEŞİLYURT
Kovidname
Bulunmaz, Macahel’de Korona Binlerce şükür, Kadir Allah’a Sözümüz, c& »Devamı
Okunma (1102)
Ekleme Tarihi (14.11.2020 13:35)

Sen de Yaz Gönder
Diğer Köşe Yazıları
MacahelBizimdir.Org
Amacımız

» Macahel ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmek, gündeme taşımak ve değerlendirmek,
»
Yörenin her türlü sorununa bilinçli bir şekilde çözüm aramak,
» En önemlisi Macahel'e ilişkin yapılacak her türlü faaliyette, bizzat Macahel Halkının görüşlerinin etkin bir şekilde temsil edilmesine aracı olmak.

MacahelBizimdir.Org
Yerel reklam
Gitmek istediğiniz reklamın logosuna tıklayın!!!...
MERETA MÜZİK
Macahelli Müzisyen Murat ÇAKIR... Albümü, klipleri ve iletişim için resmi tıklayınız.

ÇORUH ELEKTRON
Vodafone Silver Bayii & Turkcell-Avea Satış Noktası Next-Nextstar Taplin Uydu Cihazları. Sinan ARSLAN & İlknur KAYA ARSLAN Merkez: Maradit Cad. No:28 Şube: PTT Cad. No:28 Borçka-ARTVİN coruhelektronik@hotmail.com

DURSUN BİLGİ İŞLEM
Dursun Bilgi İşlem Merkezi: Exper, Byron ve OEM bilgisayar, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Networking, Yazılım, Bilgisayar donanımı, Web Tasarım ve Bilgisayar sarf malzemeleri Osman Yılmaz Cad. Belediye İş Merkezi No: 1/5 Hendek- SAKARYA

MacahelBizimdir.Org
Bu sayfa: 2,08 saniyede yorumlandı.
Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte Internet Explorer ile görüntülenir.
2002-2016 © Copyright Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Website motorumuz © 2006-2007 ByCafer & Aspsitem tarafindan üretilip gelistirilmistir.
Macahel Bizimdir E-Posta Grubu (Sadece Macahelliler)
E-posta:
Genel