» Macahel Bizimdir İnisiyatifi - Macahel'in ve Macahelli'nin Sesi
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
 

Ana Sayfa

Yazılar

Dilekçeler

Röportajlar

Haberler

Ziyaretçi Defteri

Bağlantılar

Forum

Resim Galerisi

Videolar

Site Üyeleri

İletişim
 
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Macahel Vakfında alicengiz oyunları mı?..(MacahelBizimdir) CHPli Artvin Belediyesi HES Yapıyor..(Mereta) Getirilerini gördükçe HES desteklenecek..(Mereta) HESler Enerji İthalatını Düşürdü..(Mereta) Hidroelektrik Enerji ve Çalışma Sistemi..(Mereta) Macahel’deki Festival Adlı Gösterinin14’..(Mereta) Sözde Çevrecilik..(Mereta) Borçka Köylere Hizmet Götürme Birliği..(MacahelBizimdir) Elektriği Kesilen Köy, Rüzgar Enerjisind..(Mereta) Macahelin Geleceğine Dair Dışarıdan Bir ..(Maralli) Muhalefet Parti Belgelerinde HESler..(Mereta) Yenilenebilir Enerji ve Çevre..(Mereta) MGK Kararlarında HES..(Mereta) HES karşıtlarını fosil yakıt lobisi kışk..(Mereta) Yenilenebilir Enerji Nedir?..(Mereta)
Menü
Tanıtım
Camili (Macahel) Yöresi
Yöre Köyleri
Camili Köyler Birliği
Yöre Tarihi
Yöre Ekonomisi
Yöre Nüfusu
Yöre Yemekleri
Yöre Edebiyatı
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Faaliyetler / Araştırmalar
Yol Sorunu
GEF-II Projesi
Biyosfer Rezervi
Macahel'de Turizm
Macahel Projesi
Organik Tarım
HES Projeleri
Arıcılık
Festival
Yazılar
Köşe Yazıları
Yeni Eklenen 10 Yazı
En Sevilen 10 Yazı
Ziyaretçi/Linkler
Ziyaretçi Defteri
Bağlantılar
Yaşam/Eğlence
Televizyon/Radyo
Oyunlar
MacahelBizimdir.Org
Hava Durumu
Artvin
Ankara
İstanbul
İzmir
MacahelBizimdir.Org
Ulusal Haberler
MacahelBizimdir.Org
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : macahelli123
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 254
Banlanmışlar : 0
Onay bekleyen : 0
Site sayacı
Bugün Tekil : 640
Bugün Çoğul : 640
Bugün Toplam : 1280
Dün Tekil : 555
Dün Çoğul : 555
Dün Toplam : 1110
Genel Tekil : 8417612
Genel Çoğul : 8432535
Genel Toplam : 16850147
MacahelBizimdir.Org
» Tema’nın Sözde Macahel Arı ve Bal Festivali Yapıldı

Başlangıcından bu yana Tema Vakfı tarafından finanse ve organize edilen, dolayısıyla Macahel ismini taşısa da gerçekte Macahel’e ait olmayan festivalin 12’ncisi, 11 Eylül Cumartesi günü Düzenli Köyü’nde gerçekleştirildi. 

Hali hazırda Tema’ya yakın kişilerin hâkim olduğu Macahel Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Camili Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği’nin ortak düzenleyici olarak gösterildiği festivale, Artvin Valisi Necmettin KALKAN, CHP Artvin Milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN, Borçka Kaymakamı Fatih KIZILTOPRAK, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Binbaşı Hakan KESKİN, Borçka Belediye Başkanı Oral KÜÇÜK, İl Emniyet Müdürü Hüsrev SALMANER, DSİ 26. Bölge Müdürü Muammer KELEŞ, Tema Vakfı Onursal Başkanı Artvinli işadamı Ali Nihat GÖKYİĞİT ile çok sayıda davetlinin katıldığı belirtildi.

Artvin Valisi Necmettin KALKAN, programda yaptığı konuşmada, Ali Nihat Gökyiğit’in İstanbul Sancaktepe Kaymakamlığı görevini yürüttüğü sırada Artvin’e vali olarak atandığı günlerde kendisini ziyaret ederek festivale davet ettiğini söyledi. 

Vali KALKAN, yöre muhtarlarının iletmiş olduğu ulaşım sorunu ile ilgili olarak, ‘‘Bölgemizin kış aylarında yaşadığı ulaşım sorununu aşmak üzere, önümüzdeki hafta içerisinde Dışişleri Bakanlığımızın koordinesinde, İçişleri Bakanlığımız ile diğer ilgili bakanlıklarımızın temsilcilerinin katılımıyla yapılacak olan toplantıya, Artvin Valiliğini temsilen Borçka Kaymakamımızı görevlendirdim. Gürcistan’da 3 gün sürecek olan ulaşım sorunu ile ilgili toplantıya katılacaklar. Umuyorum ki bu toplantıdan bölgemiz için hayırlı bir haber çıkar.” dedi. 

Vali KALKAN konuşmasının devamında, “Bu sert coğrafyaya rağmen, ama dünyanın da en güzel yörelerinden bir tanesi olan Macahel’de yaşayan siz değerli vatandaşlarımıza Artvin Valiliği olarak, Artvin Valisi olarak görevde olduğum sürece sizlerin yaşam kalitesini, yaşam standardını geliştirme yönünde hep müspet adımlar atacağımızı, hep güzel adımlar atacağımızı ve sizlerin de bizim atacağımız bu adımlarda yanımızda ve destekçimiz olacağınıza inanıyorum. Bölgeye hizmet eden seçilmiş meclis üyesinden muhtarlarına, atanmış kaymakamından öğretmenine kadar hepsine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı ve beraberindeki bazı daire amirleriyle birlikte Camili Köyü’ne giderek burada çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Bu bağlamda gerek sözde festivalin içeriği gerekse Macahel Vakfı’nın rolüyle ilgili olarak Macahel Vakfı Mütevelli Heyeti ile Danışma Kurulu üyesi bazı Macahelliler, sert eleştirilerde bulundu. 

Her şeyden önce yapılan organizasyonun Tema’nın yörede istenmeyen faaliyetlerinin şovundan ibaret olduğu, geçmiş yıllarda olduğu gibi davetlilerin Macahel Halkının değil, Tema’nın davetlileri olduğu belirtilerek, bu yönüyle Macahel’in ve Macahel Halkı'nın şahsi ilişkiler için istismar edildiğine dikkat çekildi. Özellikle Valimizin Tema Vakfı Başkanı tarafından, henüz kaymakamlık görevini yürüttüğü sırada bizzat davet edilmesinin çok manidar olduğu ve bu davranışın, sözde festivalin kime ait olduğunu ve festivalin misyonunu net bir şekilde ortaya koyduğu vurgulandı. 

Diğer taraftan sözde festivale yalnızca muhalefet partisi milletvekilinin davet edilerek HES karşıtı konuşma yaptırılması, buna karşılık iktidar partisi milletvekilinin çağrılmamış bulunmasının, organizasyonun geçmiş dönemlerde izleri görülen siyasal yönünü somut olarak açığa çıkardığı belirtildi. Seçim döneminde de rastlanan bu gibi tarafgir davranışların yöreye ve yörenin sorunlarının çözümünde olumsuz yansımalarının olabileceği endişesi dile getirildi.

Nihayet tüm bu olumsuzluklardan Macahel Vakfı’nın mevcut yönetiminin sorumlu olduğu, esasen yeni yönetimin böyle bir faaliyette rol almasının şaşırtıcı olmadığı, ancak amaç dışı faaliyetlere katılarak Vakfı  kurumsal olarak yıpratmanın doğru olmadığı ifade edildi. Ayrıca sözde festivalin öncesinde, Vakfın asıl amacı çerçevesinde İstanbul’daki Macahellilerin dayanışmasının gerçek anlamıyla gelenekselleşmiş görünümü olan bayram kutlamasını iptal etmesinin skandal olduğu belirtildi. Vakıf yönetiminin İstanbul’daki kendi geleneksel faaliyetini iptal ederek, Tema’nın kendi amaçları için organize ettiği faaliyeti sözde Macahel adına gelenekselleştirmek için Macahel’e koşmasının içine düşülen çelişkiyi ve üstlenilen misyonu net bir biçimde gösterdiği söylendi. 

Haberde Yararlanılan Kaynaklar:

http://www.artvin.gov.tr/?page=haber&file=detay&id=9591

http://www.haberler.com/12-camili-saf-kafkas-ari-ve-bal-festivali-renkli-2985547-haberi

http://www.08haber.com/?page=haber&file=habergoster&hid=6072

http://www.chphaber.com/haber.asp?id=2985547


[ Ekleyen  (MacahelBizimdir) | 15.09.2011 14:37:02 | Oy:  | Bu içeriğe oy verin ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 3416 | Bu haberi yazdır)
Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Köşe Yazıları
Selim & Meral DURSUN
Macahel'de Gürcü İşçiler Olgusu: Nedenleri ve Etkileri Üzerine
Macahel son yirmi yıldır büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden ge&c »Devamı
Okunma (1129)
Ekleme Tarihi (30.01.2022 09:12)

Zülküf YEŞİLYURT
Tünelna(ğ)me
Dayanmış kapıya zorlu kış Kasım, aralık hatta karakış Yağmur, fırtına, soğuk hava Ezelden, TÜN »Devamı
Okunma (1317)
Ekleme Tarihi (04.12.2021 02:18)

Zülküf YEŞİLYURT
Kovidname
Bulunmaz, Macahel’de Korona Binlerce şükür, Kadir Allah’a Sözümüz, c& »Devamı
Okunma (1665)
Ekleme Tarihi (14.11.2020 13:35)

Sen de Yaz Gönder
Diğer Köşe Yazıları
MacahelBizimdir.Org
Amacımız

» Macahel ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmek, gündeme taşımak ve değerlendirmek,
»
Yörenin her türlü sorununa bilinçli bir şekilde çözüm aramak,
» En önemlisi Macahel'e ilişkin yapılacak her türlü faaliyette, bizzat Macahel Halkının görüşlerinin etkin bir şekilde temsil edilmesine aracı olmak.

MacahelBizimdir.Org
Yerel reklam
Gitmek istediğiniz reklamın logosuna tıklayın!!!...
MERETA MÜZİK
Macahelli Müzisyen Murat ÇAKIR... Albümü, klipleri ve iletişim için resmi tıklayınız.

ÇORUH ELEKTRON
Vodafone Silver Bayii & Turkcell-Avea Satış Noktası Next-Nextstar Taplin Uydu Cihazları. Sinan ARSLAN & İlknur KAYA ARSLAN Merkez: Maradit Cad. No:28 Şube: PTT Cad. No:28 Borçka-ARTVİN coruhelektronik@hotmail.com

DURSUN BİLGİ İŞLEM
Dursun Bilgi İşlem Merkezi: Exper, Byron ve OEM bilgisayar, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, Networking, Yazılım, Bilgisayar donanımı, Web Tasarım ve Bilgisayar sarf malzemeleri Osman Yılmaz Cad. Belediye İş Merkezi No: 1/5 Hendek- SAKARYA

MacahelBizimdir.Org
Bu sayfa: 2,43 saniyede yorumlandı.
Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte Internet Explorer ile görüntülenir.
2002-2016 © Copyright Macahel Bizimdir İnisiyatifi
Website motorumuz © 2006-2007 ByCafer & Aspsitem tarafindan üretilip gelistirilmistir.
Macahel Bizimdir E-Posta Grubu (Sadece Macahelliler)
E-posta:
Genel